تغییرات در فروشگاه کوییز آو کینگز

۸ دی ۱۳۹۹


نزدیک به ۵ سال از روزهایی که با هم هم‌مسیر شدیم، می‌گذرد. در این سال‌ها کوییز آو کینگز از یک محصول نوپا و تازه‌کار، تبدیل به بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین بازی آنلاین ایرانی شد. توانستیم با کمک شما بیش از ۲۰ میلیون کاربر ثبت‌نام‌شده در تاریخ کوییز را تجربه کنیم حالا هر ماه بیش از ۱ میلیون نفر از شما کوییزبازها، با ما هم‌مسیر هستید.

کوتاه از مسیری که طی کردیم

نسخه‌ی اولیه‌ی کوییز آو کینگز را به یاد دارید؟ شاید بهترین توصیف برای آن این جمله باشد: «این بازی هیچ شباهتی به آن‌چه امروز از کوییز می‌شناسیم، ندارد!». بازی در این ۵ سال آن‌قدر تغییر کرده است و آن‌قدر حالت‌های جدید به آن اضافه شده که بی‌راه نیست اگر محصول امروز را یک بازی کاملا متفاوت با روز اول بدانیم.

تصمیم گرفتیم تا برای یادآوری این سفر پر فراز و نشیب، یک ویدئوی اختصاصی تهیه کنیم. ویدئویی که اولین بار آن را از این طریق با شما به اشتراک می‌گذاریم:



هم‌چنین چند ماهی است که با کار روی یک تکنولوژی جدیدتر برای کوییز، در تلاشیم تا به‌روزرسانی‌های سریع‌تر و تجربه کاربری بهتری را ایجاد کنیم. هم‌چنین به کمک این تکنولوژی، شاهد سریع‌ترین حالت بازی طی چند سال اخیر هستیم و محصولی کم‌نقص را پیش‌روی کوییزبازان قرار می‌دهیم. این نسخه به‌زودی در اختیار تمامی کاربران کوییز آو کینگز قرار خواهد گرفت.


از یک تیم کوچک تا شرکتی ۸۰ نفره

به موازات محصول، تیم توسعه‌دهنده‌ی کوییز هم بزرگ شد. امروز بیش از ۸۰ نفر به‌صورت مستقیم روی پروژه‌ی کوییز آو کینگز مشغول به کار هستند که از این نظر بین بازی‌های ایرانی، یک آمار خارق‌العاده محسوب می‌شود.

این تیم توانسته است تا با تمرکز روی بخش‌های مختلف بازی، آن را بهبود بخشد. یکی از بخش‌های بهبود یافته، فروشگاه بازی است. پیشنهادهای ویژه‌ی کوییزی، بسته‌های ترکیبی و آواتارهای مناسبتی، از جمله مواردی هستند که فروشگاه کوییزی را به یکی از بخش‌های محبوب بازی تبدیل کرده‌اند. طی یک سال اخیر و با تغییر سیستم و ظاهر فروشگاه، نسل جدید پیشنهادهای شخصی‌سازی‌شده را هم تجربه کردیم و حالا در آستانه‌ی پنج سالگی این بخش، به نظر می‌رسد که برای تقویت آن نیاز به تغییراتی باشد.


اولین تغییر قیمت کوییز پس از ۵ سال

در این ۵ سال سعی کردیم تا علی‌رغم ناملایمتی‌های اقتصادی و مشکلاتی که گریبان‌گیر کشور و مردم ماست، قیمت بسته‌های سکه‌ی کوییزی را ثابت نگه داریم. کوییز آو کینگز یک بازی رایگان یا به‌اصطلاح F2P است که اولین اصل آن، حفظ عدالت و تعادل بین کاربران عادی و کاربران پرداخت‌کننده بوده و خواهد بود. با این حال و با توجه به تغییرات اقتصادی بی‌سابقه‌ی کشورمان، مجبوریم تا علی‌رغم میل مجموعه‌ی کوییز پس از ۵ سال، دست به تغییر بزنیم و سکه‌های درون بازی با قیمت بیش‌تری نسبت به گذشته در دسترس شما قرار می‌گیرند. این تغییر از روز یکشنبه، ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹، اعمال می‌شود.

البته این تغییر یک تفاوت اساسی با دیگر افزایش قیمت‌ها دارد. ما به جای افزایش قیمت بسته‌ها، میزان سکه‌ی دریافتی از آن‌ها را کم کردیم. شایان ذکر است که بسته‌های سکه‌ی خارج از بازی (کوییزبازار) نیز شامل این افزایش قیمت می‌شوند.


کوییزبازهای قدیمی نگران نباشند!

یکی از مواردی که همواره و در طی این تغییر قیمت به یاد داشتیم، پشتیبانی از کوییزبازهای قدیمی بود. به این ترتیب، طرحی همزمان با این تغییر قیمت آغاز می‌شود که در آن به کوییزبازهایی که تا روز یکشنبه، ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹، حداقل ۲۰ هزار تومان خرید داشته‌اند، پیشنهاد ویژه ارائه می‌شود. این پیشنهاد ویژه درون بازی فعال است و اطلاع‌رسانی آن از همین طریق انجام می‌شود.


این پیش‌نهاد ویژه، به شرح زیر خواهد بود:

تخفیف (دریافت سکه به میزان قبل از اعمال تغییر قیمت) تا سقف ۳ خرید روی بسته‌های ۵ هزار تومانی


تخفیف (دریافت سکه به میزان قبل از اعمال تغییر قیمت) تا سقف ۳ خرید روی بسته‌های ۱۰ هزار تومانی


  • تخفیف (دریافت سکه به میزان قبل از اعمال تغییر قیمت) تا سقف ۳ خرید روی بسته‌های ۲۰ هزار تومانی


  • تخفیف (دریافت سکه به میزان قبل از اعمال تغییر قیمت) تا سقف ۲ خرید روی بسته‌ی ۵۰ هزار تومانی


تخفیف یک‌باره (دریافت سکه به میزان قبل از اعمال تغییر قیمت) روی بسته‌ی ۱۰۰ هزار تومانی


تخفیف یک‌باره (دریافت سکه به میزان قبل از اعمال تغییر قیمت) روی بسته‌ی ۳۵۰ هزار تومانی


نکته ۱: لازم به یادآوری است که در هر بار استفاده از تخفیف در پیشنهادات ویژه، کوییزبازها به جای مقدار سکه‌های جدید پس از تغییر، همان مقدار سکه‌های قبلی را دریافت می‌کنند.

نکته ۲: فراموش نکنید که این پیشنهاد ویژه تنها برای کوییزبازانی در دسترس است که تا تاریخ اعمال این تغییر (ساعت ۰۰:۰۰ بامداد یکشنبه، ۱۴ دی ماه) حداقل ۲۰ هزار تومان از فروشگاه بازی خرید کرده باشند.

هم‌چنین پیشنهادهای ویژه‌ی کوییزبازار و کد تخفیف مربوط به آن نیز از طریق پیامک برای همراهان قدیمی این سامانه ارسال می‌شود. تاکید می‌کنیم که تغییرات مذکور از تاریخ یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹ اعمال خواهد شد و ارتباطی با به‌روزرسانی نسخه‌ی بازی ندارد و شامل حال تمامی نسخه‌های موجود می‌شود.

جدول جدید شاپ

مثل همیشه، فراموش نکنید تا نظراتتان را از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما در میان بگذارید. مطمئن باشید که تمامی نظرات را می‌خوانیم و برای بهتر شدن کوییز تلاش می‌کنیم.