چت‌های شما در کوییز آو کینگز امن هستند

۲۹ تیر ۱۳۹۹

توضیحاتی پیرامون سوال‌های اخیر شما کوییزبازان در رابطه با امنیت چت‌های بازی

از انتهای هفته‌ی گذشته تا به امروز، جمعی از کوییزبازان دغدغه‌هایی پیرامون لو رفتن چت‌های درون بازی داشتند. این دغدغه‌ها از طریق اینستاگرام و توییتر کوییز، ایمیل، پشتیبانی و صفحات هواداری کوییزی به دست ما رسیدند. مثل همیشه از شما سپاسگزاریم که دغدغه‌هایتان را مستقیم با ما در میان می‌گذارید و برای امنیت هرچه بیش‌تر بازی، مطالبه‌گر هستید. کوییز آو کینگز همواره تلاش می‌کند تا در ارتباط با مواردی که برای شما اهمیت دارند، شفاف عمل کند و مثل همیشه در قالب بلاگ رسمی مجموعه، پاسخگوی سوالات شما باشد؛ لذا سعی کردیم تا این سوالات را در دو محور کلی مطرح کنیم و به آن‌ها پاسخ بگوییم.


چه اتفاقی افتاد و ما چه اقداماتی انجام دادیم؟

به‌لطف مطلبی که در فضای مجازی و وب‌سایت ویرگول به انتشار رسیده بود، متوجه یک راه نفوذ به چت‌های بازی شدیم. به این ترتیب که هر شخص می‌توانست برای مدتی و با داشتن ID بازیکنان درون بازی و نام حساب کاربری آن‌ها، چت‌های آن‌ها را در لحظه مطالعه کند. کوییز متوجه این حفره‌ی امنیتی و کار برای رفع آن آغاز شد.

مجتبی غلامی، مدیر محصول کوییز درباره‌ی این مشکل می‌گوید: «حجم چت‌های بازی آن‌قدر زیاد است که ذخیره‌ی آن روی یک سرور دیگر منطقی نیست. علاوه بر این و با توجه به این حجم و در راستای بالا بردن امنیت بازی، ما تمهیداتی داشتیم تا چت‌های انفرادی و گروهی در بازه‌ی زمانی کوتاه به‌طور کامل پاک شوند. با این حال، هیچ‌گونه دسترسی به این دیتابیس و پیام‌های ذخیره شده کاربران وجود نداشته و ندارد و با روشی که ذکر شده است، تنها این امکان وجود داشت تا برای مدت محدودی و با داشتن اطلاعات حساب کاربری یک شخص، در لحظه و در حین گفت‌و‌گو، پیام‌های دریافتی او را مشاهده کرد».

اگرچه کوییز آو کینگز از چت به عنوان یکی از ابزارهای درون بازی و در راستای تعاملات اجتماعی بین کاربران استفاده می‌کند؛ اما باز هم امنیت این بخش برای ما اهمیت داشته و دارد. به همین خاطر در سریع‌ترین زمان ممکن، مشکل را حل کردیم.

مجتبی شیوه‌ی رفع این مشکل را این‌گونه توصیف می‌کند: «به زبان ساده، پروتکل ارسال و دریافت پیام‌هایمان (همان MQTT) را به یک سیستم کنترل دسترسی مجهز کردیم. این سیستم اجازه دریافت و ارسال پیام در آن محیط را فقط به کسی خواهد داد که از نظر ما کاربر واقعی و از طریق اپلیکیشن رسمی اقدام به ورود به بازی و بخش گفت‌وگو کرده باشد».

به این ترتیب، دیگر هیچ نگرانی برای دیده شدن پیام‌های چت شما در بازی وجود نخواهد داشت.


همواره به شما گوش می‌کنیم

روابط عمومی کوییز آو کینگز ضمن تشکر از علی دهخوارقانی برای تیزبینی و مطلبی که منتشر کرده بود، همواره چنین مطالب و دغدغه‌هایی را با آغوش باز می‌پذیرد. دغدغه‌هایی که در راستای کمک به حفظ سلامت تعامل جامعه‌ی نزدیک به ۲۰ میلیون نفری کوییز آو کینگز هستند و به تجربه‌ی بهتر آن‌ها کمک می‌کند.

در انتها و ضمن تائید مجدد رفع مشکل، از شما کوییزبازانی که در این چند روز پیگیر آن بودید و با تیم سازنده‌ی بازی تعامل داشتید، صمیمانه سپاسگزاریم.


با احترام - روابط عمومی کوییز آو کینگز


QuizBazaar

کوییز بازار

تو کوییزبازار کلی وسیله مثل ماگ, تی شرت, قاب گوشی و کارت هدیه کوییزی میتونی تهیه کنی!

مطالب مرتبط